×

SERVİS FORMU

Lütfen Servis Formunu Eksiksiz Doldurunuz.

FORGOT YOUR DETAILS?

Network Ağ Kurulumu

Network ağ kurulumu, yakın mesafede bulunan bilgisayarları birbirine bağlamak olarak da tanımlanabilir. İş yerleri, internet cafeler, eğitim merkezleri ya da birden fazla bilgisayarın bulunduğu evlerde network ağ kurulumu yapılabilmektedir. Yerel alan ağı olarak da adlandırılabilecek olan bu sistem sayesinde, bilgisayarlar arasında bilgi paylaşımı kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Network Ağ Kurulumu Yapmanın Avatajları

Orta ve büyük ölçekli şirketler için olduğu gibi KOBİ için de network ağ kurulumu birçok avantaj sağlamaktadır. İki ya da daha fazla bilgisayarın bulunduğu alanlarda, bilgi paylaşımını hızlı bir şekilde yapmak ve önemli bilgileri ortak alanda toplamak, veri kaybı gibi sorunların da önüne geçmektedir. Network ağ kurulumu yapmanın avantajları genel olarak şöyledir:

- İşletmeler için bilgi paylaşımları hızlı, sorunsuz ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.
- Olası veri kayıplarının önüne geçilir.
- Kablolu internet kullanan alanlarda, tek bir modem aracılığı ile internet paylaşımı yapılır.
- Ağ güvenliği kapsamlı bir şekilde sağlanır.

Network Ağ Kurulumu Nasıl Yapılır?

Network ağ kurulumunun başarılı bir şekilde yapılabilmesi için belirli aşamalar ile ilerlenmesi şarttır. Ağ kurulumu yapılırken izlenen aşamalar şöyledir:

- Network ağ kurulumu yapılmadan önce, alt yapı ve ihtiyaçların analiz edilir.
- Kurulum çalışmalarına başlamadan önce o anki ihtiyaçların yanı sıra, ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar da göz önünde bulundurulur.
- Gerekli alt yapı çalışmaları belirlendikten sonra; donanım, yazılım ve destek anlamında sorunsuz ilerleyebilecek bir sistem oluşturulur.
- Ağ kurulumu sırasında, donanımsal ihtiyaçların kalitesi ve yerleşimi son derece önemlidir. Bu nedenle kablolu kurulumlarda, kablo uzunlukları, switchlerin dayanıklı olması ve herhangi bir sorun yaratmayacak şekilde konumlandırılması gereklidir.
- İhtiyaçlar doğrultusunda, network ağ kurulumu alanında uzman olan ekipler tarafından kurulum işlemi tamamlanır.
- Kurulumun ardından her bilgisayar kontrol edilir ve sorun olan cihazlar ile ilgili gerekli çalışmalar yapılır.

Network ağ kurulumu konusunda geniş kapsamlı çalışmalar yapan ve güvenli çözümler üreterek, garantili hizmet sunan 212 Bilgisayar Servis, ihtiyaçlarınız doğrultusunda gelişmiş alt yapı hizmetleri sunarak, kurulum işleminizi gerçekleştirmektedir.

212 Bilgisayar Network Kurulumu

network ağ, network ağ kurulum, network ağ arıza, network ağ teknik servis, network ağ bakımı, network ağ hizmeti, ağ kurulumu, ağ bakımı teknik servis, bilgisayar servisi, mecidiyeköy bilgisayar teknik servisi, şişli bilgisayar teknik servisi, beyoğlu bilgisayar teknik servisi, beşiktaş bilgisayar teknik servisi, eminönü bilgisayar teknik servisi, beyazıt bilgisayar teknik servisi, laleli bilgisayar teknik servisi, ikitelli bilgisayar teknik servisi, başakşehir bilgisayar teknik servisi, halkalı bilgisayar teknik servisi, bağcılar bilgisayar teknik servisi, bayrampaşa bilgisayar teknik servisi, güngören bilgisayar teknik servisi, zeytinburnu bilgisayar teknik servisi, bakırköy bilgisayar teknik servisi

TOP